O NAS

 

Kiedy w 2002 roku Ichiro Kanai założył tokyobike, w japońskiej stolicy dominowały ciężkie, powolne rowery „mamachari”, używane głównie do przewożenia zakupów i pokonywania niewielkich tras. Marka tokyobike powstała z potrzeby posiadania pięknego, lekkiego i funkcjonalnego roweru, o prostej, minimalistycznej sylwetce, dającego przyjemność z codziennej jazdy po mieście. Siedzibą marki stała się spokojna dzielnica Yanaka, mieszcząca się w północno-zachodnim Tokio, tuż przy parku Ueno. 

 Zdjęcie: Ben Richards

„Tak jak rower górski został zaprojektowany do jazdy po górach, tokyobike został zaprojektowany do jazdy po Tokio”- mówi założyciel firmy Ichiro Kanai. Ale okazuje się, że tokyobike równie świetnie sprawdził się na ulicach Londynu, Nowego Jorku, Los Angeles, Pragi, Berlina, Madrytu czy Warszawy.

Podstawą filozofii marki jest koncepcja Tokyo Slow, w której zamiast prędkości i destynacji najbardziej liczą się wygoda oraz etap samej podróży. Prosty design, smukła rama wykonana z lekkiej stali i nieskomplikowana konstrukcja zapewniają płynną i łatwą jazdę. Oryginalna paleta kolorów w połączeniu z minimalistyczną sylwetką i zrelaksowaną geometrią ramy sprawiają, że rowery tokyobike są zarówno piękne, jak i funkcjonalne.