POZYCJE JAZDY

Jak wybrać dla siebie odpowiedni rower? Oprócz odpowiedzenia sobie na pytanie, jak często i na jakich trasach zamierzamy nim jeździć, warto zwrócić uwagę na pozycję jazdy. Na rowerze musi być nam przede wszystkim wygodnie. A dla każdego pojęcie komfortu oznacza coś innego. Bardziej wyprostowana pozycja zapewni nam relaksującą jazdę, a pochylona szybszą. Przygotowaliśmy dla Was krótki przewodnik pokazujący, jak wygląda ułożenie ciała na poszczególnych modelach tokyobike.

BISOU I MONO BISOU

Pozycja wyprostowana, zrelaksowana – często pierwszy wybór osób ze schorzeniami kręgosłupa. Modele z ramą step-through mają szersze siodełko dla zapewnienia jak największego komfortu oraz kierownicę typu swept back, w której chwyty są bliżej ciała, co daje bardziej wyprostowane ułożenie.

CS26 I MONO

Prosta rama i kierownica semi-riser dają pozycję nieco pochyloną z umiarkowanie sportową jazdą. Siodełko dostosowane jest do pozycji nachylenia, dlatego dla komfortu jest nieco węższe niż w Bisou. To wygodny rower dla osób, które lubią się rozpędzić. 

SPORT 9S

To najszybszy rower tokyobike, z pozycją pochyloną i dynamiczną, którą zapewnia przede wszystkim prosta kierownica. Siodełko wąskie, sportowe, z otworem. Polecamy osobom, które chcą szybko poruszać się po mieście. 

Zdjęcia: tokyobike.com