DZIEŃ BEZ SAMOCHODU

 

Życie w mieście jest dynamiczne, głośne, pełne bodźców. Czasami tych dobrych, czasami gorszych. Nic dziwnego, że doceniamy spokojniejsze dni, kiedy możemy nacieszyć się spacerem, przejażdżką rowerową, kawą na świeżym powietrzu (albo we wnętrzu ulubionej kawiarni). W tokyobike staramy się, aby każdy dzień miał chociaż chwilę wytchnienia, zatrzymania się, jak choćby ten moment na kubek kawy, albo czerpanie przyjemności w drodze do naszych codziennych obowiązków. Dlatego każdy dzień jest dla nas dniem bez samochodu, nie tylko 22 września, kiedy mieszkańcy miast zachęcani są do zrezygnowania z czterech kół na rzecz komunikacji miejskiej czy roweru. Jeśli jeszcze nie czujecie się do końca przekonani, mamy dla Was inspirację w postaci zdjęć z Japonii, gdzie nasi koledzy i koleżanki z tokyobike pokazują, że codzienna jazda rowerem daje wiele radości i okazji, by lepiej poznać i docenić swoje miasto. A przy okazji zyskać świetną kondycję fizyczną. 

Zdjęcia: tokyobike

WYCIECZKA WZDŁUŻ ZATOKI OBOK LOTNISKA HANEDA, TOKIO, SPORT 9s

 

DZIEŃ WOLNY W TOKIO: KAWA, ZAKUPY, PRZEJAŻDŻKA PO MIEŚCIE, MONO BISOU, MONO

KSIĘGARNIA B & B
BONUS TRACK 2F, 2-36-15 Daita, Setagaya-ku, Tokio 155-0033
Księgarnia mieszcząca się pomiędzy stacją Shimokitazawa a stacją Setagaya-Daita. Nazwa sklepu „B&B” pochodzi od „Book & Beer”.

IRON COFFEE Stoisko z kawą, 3 minuty spacerem od stacji
Gotokuji. Niedaleko znajduje się też sklep tokyobike Gotokuji (Niente). Smaczna kawa, wypieki i miłe pogawędki z obsługą.

STUDIO ORYZA
2-10-22 Tamagawadai, Setagaya-ku, Tokio 158-0096
Sklep z roślinami i oryginalnymi doniczkami. Ogromny wybór i fantastyczna obsługa, która zawsze chętnie doradzi.