CUL DE SAC – AROMATYCZNE DREWNO HIBA Z AOMORI

Około 70% obszaru Japonii pokrywają góry – zarośnięte gęstymi lasami bogatymi w wiele gatunków drzew. Hiba pochodzące z Aomori jest jednym z trzech najbardziej eleganckich i szlachetnych gatunków drzew rosnących w Japonii. Pozostałe dwa gatunki to Kiso Hinoki (gatunek cyprysu) i Akita Sugi (gatunek czerwonego cedru).

Znosząc ostry zimny wiatr w północnej Japonii, Aomori Hiba rośnie powoli, w pięknym otoczeniu. Oprócz wspaniałej kory, drzewo to słynie z dużej odporności na korozję i jest doskonałym materiałem budowlanym. Ponieważ Aomori Hiba ma wysokie właściwości antybakteryjne i odstraszające owady, jego drewno jest wykorzystywane do budowy sanktuariów i świątyń. Historyczne budowle, takie jak Chūsonji Konjikidō w prefekturze Iwate, zamek Hirosaki, Iwakiyama Jinja Rōmon i Muzeum Pamięci Osamu Dazai (znane również jako Shayōkan) wykorzystują to drewno, aby oprzeć się upływowi czasu. W 2013 r. w Shikinen Sengū w Wielkim Sanktuarium Ise w prefekturze Mie również wykorzystano drewno Hiba z Aomori.

Substancje chemiczne takie jak Hinokitiol iβ-Dolabrin zawarte w Hiba mają działanie antybakteryjne, odstraszające owady, dezodorujące i relaksujące. Rzadko który gatunek drzewa na świecie zawiera te substancje. W Japonii znaleźć je można tylko w drewnie Hiba. Pochodząca z Tokio marka Cul de Sac do swoich produktów używa drewna z recyklingu lub tego, które zostało odrzucone jako materiał budowlany – dzięki temu nieużyte drewno nie marnuje się w tartaku.


Naturalne kadzidło + wysoka funkcjonalność

Klienci często twierdzą, że wąchanie zapachu Aomori Hiba jest jak „wąchanie lasu”. Olejek z drewna Hiba jest pozyskiwany za pomocą ekstrakcji parowej, a w efekcie mamy czysty, nieskażony niczym olejek eteryczny, dający naturalny aromat drewna. Produkty Cul de Sac to nie tylko akcesoria, jak pałeczki czy drewniane aromatyczne kostki oraz wiórki, ale i cała gama produktów do codziennego użytku: pachnące olejki, dyfuzory do domu, sole do kąpieli, mydła do mycia rąk, balsamy nawilżające, a nawet konopne ściereczki do twarzy i ciała.


Produkty tokijskiej marki Cul de Sac można kupić w naszym sklepie na Kopernika 8/18 w Warszawie oraz online.